Strona główna forum » Plotkary » Antyfani Chodakowskiej

Antyfani Chodakowskiej

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny
Autor Wiadomość
porczyk





Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 248

Post2013-09-11, 13:27    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
Na wstępie powiem, że zastanawiałam się czy mojego bloga ktoś w ogóle przeczyta.
Na szczęście pod poprzednim postem pojawiły się pierwsze komentarze.
Azime trafnie zauważyła, że jestem antyfanką Ewy Chodakowskiej, zapytała dlaczego.
Żeby wypisać wszystkie powody zajęłoby mi to kilka godzin.

Zacznę od tego, że to nie jest tak, że jej czegoś zazdroszczę, tak jak uważają jej największe fanki i sama Ewa.

Moja historia z odchudzaniem zaczęła się jakieś 2 lata temu. Po krótkim czasie zdecydowałam się na Ewę. Wtedy był tylko skalpel, po jakimś czasie pojawił się killer i turbo. Nie ćwiczyłam wtedy z nią za często, ale byłam jej fanką. Broniłam jej zawzięcie. Postanowiłam udowodnić wszystkim, którzy jej nie lubią że Ewa działa cuda. Trenowałam z nią cały miesiąc.
Już po pierwszym tygodniu miałam jej dosyć.
Ten jej ton, który w ogóle nie motywował.
Nie wiedziałam o co chodzi z tymi endorfinami. Ja się jedynie cieszyłam, że to nareszcie koniec treningu. I nie muszę jej słuchać ani oglądać.
Ale wytrwałam ten miesiąc, dalej przekonana, że Ewcia jest świetna.
Przyszedł czas pomiarów, by zobaczyć moje efekty.
Spadło mi w sumie 5 centymetrów!
Zaraz później ból kolan, straszny ból kolan. 3 godzinna podróż autobusem np. była dla mnie męczarnią. Oczywiście wtedy nie myślałam, że to wina treningów.
Jednak przestałam z nią trenować. Obserwowałam wszystko, jej funpage oraz blogi o niej.
Coraz częściej padały zdania : 'Po skalpelu chodzę do ortopedy' , 'bolą mnie kolana', 'nie widzę efektów'.
Zagłębiałam się w czytanie tego wszystkiego.
Po zobaczeniu wpisu na jej facebooku : "Bardzo bolą mnie kolana, ale to na pewno nie Twoja wina Ewciu bo jesteś super" zamurowało mnie.
Doszło do mnie, że są dziewczyny tak samo zaślepione jak ja kiedyś byłam, dziewczyny, które nie widzą jej wad, a same zalety, i nawet takie, których ona nie posiada.
PODSUMOWANIE POWODU PIERWSZEGO : Ból kolan (a także dolnej części krzyża), zero efektów.

Po jakimś czasie Ewa była już wszędzie. Reklamowała wszystko co się dało. Ok, buty, jakieś treningi, spoko. Jednak pojawiała się w reklamach, które w ogóle nie miały nic wspólnego z jej 'zawodem'. Sieć komórkowa, jej twarz zawsze wyświetlała mi się po wysłaniu smsa z bramki internetowej plusa. Ostatnio nawet wyszły naklejki z jej wizerunkiem po prawie 50 zł za jedną (!).
Jest wszędzie. Bardzo mnie to denerwuje, ponieważ moim zdaniem trener powinien zajmować się treningami, nie reklamami samej siebie.
PODSUMOWANIE POWODU DRUGIEGO : Ewa stała się produktem marketingowym.

Jako trzeci powód podam jej dziecięcą głupotę. Pewnie jej fanki uważają ją za jedną z najmądrzejszych kobiet na ziemi. Ja jednak uważam ją za kobietę, która jeszcze nie przeszła okresu dojrzewania, przez co nie potrafi przyjąć najmniejszej nawet krytyki.
Mogę podać tu wiele przykładów. Jednak wymiennie te, które najbardziej zapadły mi w pamięci.
1. Przed jej wielkim treningiem, który zorganizowała w Warszawie, jedna z dziewczyn pod jej postem, w którym Ewa zapewniała, że każdy będzie doglądany przez nią indywidualnie, odpisała, że jest to nie możliwe bo przecież będzie tam tyle osób, że nie da rady. Ewa wtedy zablokowała tamtą dziewczynę i napisała jej wiadomość, żeby zajęła się swoim życiem. Dla mnie jest to bardzo dziecinne zachowanie, tym bardziej, że dziewczyna nawet nie obraziła Ewy.
2. Ostatnio na stronie dla antyfanów Ewy pojawił się taki post :"Widziałam ją na ulicy, uśmiechnęłam się do niej, a ona popatrzyła na mnie jak na wariatkę. Bardzo niemiła osoba". A przecież Ewa jest taka niby radosna, ale jedynie przed kamerą.
3. Czasami pojawiają się również komentarze PRAWDZIWYCH trenerów, którzy mają większe pojęcie niż ona o treningach, i nie zgadzają się z nią. Mówią wprost, że Ewa źle wykonuje ćwiczenia, że nie ma racji co do treningów siłowych itd. Ewa potrafi odpowiedzieć, że wszyscy jej zazdroszczą, bo jest od nich lepsza i coś osiągnęła, a oni nie mogą się z tym pogodzić. No ludzie! Trenerzy po to kończyli te wszystkie szkoły, żeby na prawdę pomagać ludziom, a nie pchać się przed kamery!
PODSUMOWANIE PODODU TRZECIEGO : Ewa nie potrafi przyjąć najmniejszej krytyki, każdego, kto się z nią nie zgadza blokuje i nazywa zazdrośnikiem.

Ewa twierdzi, że wszystko robi dla ludzi. To dlaczego do cholery jej wszystkie treningi nie są dostępne jedynie w internecie?! Dlaczego po wydaniu książki nie rozdawała jej za darmo na ulicy!? Ok, ktoś może mi powiedzieć, że każdy ma prawo zarabiać na tym co robi, bo to praca. Ale ja mam trochę inne zdanie jeśli chodzi o Chodakowską. Oczywiście wszystko zaraz wyjaśnię.
Zwykły trener zarabia na treningach, które prowadzi gdzieś na sali. Nie są to zapewne duże pieniądze, ale chyba da się przeżyć. Nie zarabiają na reklamach, wywiadach itd.
Ewa mówiąc że to wszystko co robi jest dla ludzi kłamie nam w żywe oczy! Dla ludzi, ale sama wyciąga po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie!. Na dowód pozwolę przytoczyć sobie fragment z bloga matka aus kamczatk :
cena 4h kursu metamorfozy- 150 zł!!!- zakładając, że przyjdzie 500 osób daje to sumę 75 000 zł. Odejmując koszta wynajmu sali itd 60 000 zł zostanie na pewno.
Kto nie widzi, że to obłęd jest ślepy. Dziewczyny, które odważyła się skomentować, że 150 zł to dużo, są momentalnie linczowane, dlaczego się pytam??
Przecież mają racje.
Wystarczy prosta matematyka i już widzimy, że Ewa jest pazerna jedynie na pieniądze.
Obudźcie się! Gdyby dostawała tyle co prawdziwy, uczciwie zarabiający trener dawno by się wycofała!
PODSUMOWANIE POWODU CZWARTGO : Ewa jest pazerna na pieniądze i to jest jedynym powodem, dla którego robi to co robi.

Chodakowska nazywa się trenerem personalnym. chociaż moim zdaniem i jak sądzę nie tylko moim nie jest nim.
Pewnie większość wie, że Ewa nie skończyła żadnej szkoły w tym kierunku.
No chyba że zaliczymy kurs pilatesu, pewnie dlatego nie ma pojęcia o ćwiczeniach z obciążeniem.
Podobno skończyła jeszcze jeden kurs, ale nie jestem pewna. Mimo wszystko nic, po czym mogłaby nazywać się trenerem nie skończyła.
Moim zdaniem trener to sobą która skończyła odpowiednią szkołę kształcącą do tego zawodu, lub chociaż ma pojęcie jakiekolwiek o treningach. Wie co dają treningi siłeow, cardio, wie, że rozciąganie i rozgrzewka są bardzo ważne i przede wszystkim wie jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia! Ewa nie ma bladego pojęcia na ten temat! Wkurza mnie, jak prawdziwy trener stara się wbić jej do łba za przeproszeniem, że ćwiczenia siłowe są bardzo ważne, a obciążenie jest potrzebne, by trening był coś wart, że rozciągać powinno się porządniej, nie tak jak ona : 20 sekund i gotowe. A ona jedynie potrafi odpowiedzieć, że się nie zna i zazdrości jej popularności! Ludzie!!!!
PODSUMOWANIE POWODU PIĄTEGO : Ewa uważa się za lepszą od prawdziwych trenerów, mimo, że nie skończył specjalistycznej szkoły w tym kierunku jak oni oraz wrzuca ich do jednego worka : zazdrośników. Każdy kto się z nią nie zgadza jej zazdrości - mądre rozumowanie, pogratulować dojrzałości.

Ewa twierdzi, że ćwiczenia z obciążeniem są prymitywne. Jak osoba, która nie ma pojęcia o takich ćwiczeniach może coś takiego powiedzieć!? To tylko upewniło mnie w przekonaniu, że Chodakowska nie zna się na tym co robi. Każdy trener, każda osoba ćwicząca dłuższy czas wie jedno : ćwiczenia z obciążeniem są na prawdę ważne! Wmawia wszystkim kobietom, że jak będą 'dźwigać' ciężarki po 3kg to za chwile zrobi się z nich Pudzian, a co gorsza jak będą używały jeszcze większych ciężarków, to już w ogóle miesiąc i kulturystki! A to wszystko jedna wielka kpina. Ewa przez swoje zdanie o ćwiczeniach z obciążeniem zyskała kilku wrogów. Ja sama mogę porównać sobie ją do Zuzki Light. Jeśli wiecie jak wygląda druga pani to możecie zobaczyć różnice w ich wyglądzie. Ewa: nogi i ręce jak patyczki, brzuch bez tali, praktycznie płaskie pośladki. A Zuzka, która dodam, że ćwiczy już od lat z obciążeniem nawet po 20kg (na rękę!) jak wygląda? Jak kulturystka? Nie sądzę. Seksowana pupa, zgrabne jędrne nogi, ładnie zarysowane ramiona, brzuch z talią i fajnie zarysowanymi mięśniami. No normalnie marzenie jak dla mnie. Myśląc jak Ewa, to Zuzka po tak długim czasie treningów z obciążeniem powinna wyglądać chyba jak dwa razy Pudzian. Ale wygląda bosko. I Ewie przydały by się takie treningi, żeby w końcu zaczęła wyglądać jak kobieta. No piersi nie licząc, które sobie kupiła (tak wiem, Zuzka też ma sztuczne, ale nigdy tego nie ukrywała).
PODSUMOWANIE POWDODU SZÓSTEGO : Ewa wypowiada się na tematy na które nie ma pojęcia. A mówiąc, że ćwiczenia z obciążeniem są prymitywne tylko pokazuje brak jakiejkolwiek wiedzy tej pani.

Ktoś może napisać, że dzięki Ewie kobiet zaczęły się ruszać. Zapytam tak : a gdyba inna kobieta, która na prawdę na to zasługuje wydałaby płytkę zamiast Chodakowskiej kobiety by się nie ruszyły? A z jakiej to racji Ewa na zbierać pochwały za to, że ktoś zaczął ćwiczyć? A może gdyby płytka nie wyszła też wzięłyby się za siebie? Dlaczego przypisujemy zasługi komuś, jak tak na prawdę to wszystko zależało od nas? Ruszyłyśmy się z Ewą czy bez niej, ale to była nasza decyzja. Nikt inny nie ma prawa podpisywać się pod naszym sukcesem!!!

No i mogłabym wymienić jeszcze wiele powodów. Jednak myślę, że te najważniejsze, które najbardziej mnie wkurzają już opisałam.
Podkreślam jeszcze raz : Nie zazdroszę jej. raczej współczuje. Byłam jej fanką, zniszczyła mi kolana, nie widziałam wielkich efektów, nie ma pojęcia o treningach, zarabia na kobietach
Reklamy
porczyk





Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 248

Post2013-09-11, 13:29    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
Post naprawdę długi... ale niestety i ja się pod nim podpisuję.
Zaczełam szukać informacji o niej kiedy i mnie kolana wysiadały, szukałam jakiegoś wyniku porady i tak trafiałam na coraz więcej wypowiedzi antyfanów. Wszyscy z identycznym problemem...
Ewa to już tylko twór marketingowy?
Kama27



Citroen C3

Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 669

Post2013-09-11, 14:07    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
Fajne podsumowanie. Ja tez bylam jej fanka, ale pare tygodni temu juz nie ogladam fanpagae.
W internecie, na youtube znalazlam bardzo wiele podobnych filimikow z cwiczeniami, pod ktorymi ona sie podpisuje autorski program chodakowskiej. a ten jej narzeczony niby najlepszy trener w grecji, a jakos nie wyglada na specjalnie umiesnionego. a na jakims portalu wyczytalam ze on pracuje w Shape! i zupelnie odechcialo mi sie juz z nia cwiczyc i schowalam plytki na dno szuflady.

nie zauwazylam u siebie bolu w kolanach czy cos, ale nie cwiczylam z nia regularnie, tylko wtedy gdy mialam ochote sie poruszac a nie bylam na fitnessie czy silowni.

no i poza tym wkurza mnie to jej pokazywanie jaka ona jest szczesliwa z tym narzeczonym.

a, no i jeszcze teraz pod kazdym postsem pojawia sie informacja gdzie mozna kupic jej plytke.

I zgadzam sie z tym ze ona nie potrafi w ogole pryzjmowac krytyki.
Kama27



Citroen C3

Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 669

Post2013-09-11, 14:09    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
a, i patrzylam na te jej ksiazke - jest beznadziejna, bo cwiczenia opisane sa skrotami na dany dzien np S1, V2, K10, i zanim sie wezmiesz za cwiczenia to musisz sprawdizic o co chodzi i ktore cwiczenie to jakie.
poza tym na poczatku mowila ze wystarczy w cwiczyc 3 razy w tygodniu a w ksiazce cwiczenia sa codziennie! a przeciez nie od dzisiaj wiadomo ze orgamnizn musi odpoczac sie zregenerowac, no i mozna sie przetrenowac codziennie robiac killery..
KasiaKatarzyna





Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 4242
Miasto: Gdańsk

Post2013-09-12, 09:15    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
Niestety mi kolana wysiadły, właśnie przez te ćwiczenia. Orzekł to lekarz jeden z lepszych ortopedów w trójmieście ( gdybym to napisała na fanpage pewnie zrugaliby lekarza)

Dziewczyna nie ma wykształcenia w tym kierunku, wiele rzeczy robi intuicyjnie... A te wszystkie słodkości... mój boże co za dużo to i dupa nie przyjmie... teraz ćwiczę z dziewczynami ze stanów. Też są trochę słodkie ale cwiczenia dają mi solidnego kopa i na szczęście nic nie boli. Polecam cwiczenie z leżenia na pośladki. BOSKIE!!!

Evik_wawa





Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 3776

Post2013-09-12, 12:58    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
To chyba zacznę się cieszyć, że często i regularnie Chodakowskiej nie robiłam, tylko wtedy, gdy nie byłam na fikołkach, sambie czy siłce, a miałam ochotę dać sobie wycisk.
Ale zgadzam się z Antyfanką w kwestii tego, że Chodakowska krytykuje ćwiczenia na maszynach, treningi na siłowni. Endorfin, też nie czułam nigdy i cieszyłam się, że już po ćwiczeniach. Również tembr głosu ECh nie jest miły dla ucha i nie jest porywający do ćwiczeń.
Endorfiny to czuję, jak wychodzę z samby, a pośladki same mi tańczą potem jeszcze przez parę godzin Wink.

Kasia - fajny zestaw dzięki Smile, czuję, że poślady będą palić, bo trochę zmodyfikowane ćwiczenia które znam Smile

A propos fajnych ćwiczeń, to ja ostatnio jak mam ochotę się wyżyć to robię Rio Extreme, a 'tradycyjnych' ćwiczeń polecam serię od Victoria's Secret models Smile



porczyk





Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 248

Post2013-09-12, 15:00    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
Oooo nie wiedziałam że takie są musze koniecznie spróbować!
jatoja





Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 130

Post2013-09-12, 18:02    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
Ja z panią Chodakowską nie ćwicze, bo nie przepadam za jej tembrem głosu. Kosmicznie mnie irytuje więc zasadniczo nawet nie rozpoczęłam próby.

Zdecydowanie bardziej wolę ćwiczenia siłowe. Dlatego polecam trening z tą panią http://www.youtube.com/user/ZuzkaLight?feature=watch
A najbardziej to maszynki w siłowni i do boju!
KasiaKatarzyna





Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 4242
Miasto: Gdańsk

Post2013-09-14, 11:12    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
jatoja napisał:
Ja z panią Chodakowską nie ćwicze, bo nie przepadam za jej tembrem głosu. Kosmicznie mnie irytuje więc zasadniczo nawet nie rozpoczęłam próby.

Zdecydowanie bardziej wolę ćwiczenia siłowe. Dlatego polecam trening z tą panią http://www.youtube.com/user/ZuzkaLight?feature=watch
A najbardziej to maszynki w siłowni i do boju!


Trochę mi tutaj Crossfitem jedzie Smile Ale bardzo fajne ćwiczenia!
U mnie ostatnio Squat Challenge Very Happy Podstawa jest zawsze jedna - dieta. A tego niestety trzymać nie umiem Razz

Kiedyś próbowałam ćwiczeń z laską mieszkającą w stanach, ale podobnie jak u Chodakowskiej wkurzał mnie tembr głosu.
Betty





Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 17

Post2013-09-15, 13:52    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
KasiaKatarzyna napisał:
teraz ćwiczę z dziewczynami ze stanów. Też są trochę słodkie ale cwiczenia dają mi solidnego kopa i na szczęście nic nie boli. Polecam cwiczenie z leżenia na pośladki. BOSKIE!!!



Ja dostałam od koleżanki jakieś 3 mce temu zestaw Tami Lee, bo ona z kolei kupiła Chodakowską i postanowiła z nią ćwiczyć. Do całego zestawu brakowało tylko pośladków, ale to ściągnęłam z sieci, i jestem bardzo zadowolona, zwłąszcza, że przy moim trybie życia (wyjazdy, praca czasem po 10h dziennie), to takie 15 min jest idealne, i robię codzinnie inne ćwiczenia rano, i tak na przemian. W sobotę cały zestaw, a w niedzielę odpoczynek. I ja nie chcę schudnąć, ale ciało ujędrnić, bo 30-stka mi stuknie w grudniu, a przez ostatnie 2 lata nie miałam na nic czasu i jakąkolwiek formę ruchu zaniedbałam.

A co do Chodakowskiej, to moja koleżanka po miesiącu dała sobie spokój i teraz z Mel B ćwiczy. Powiedziała mi, że pierwszy tydzień to była męka, bo starała sie robić codziennie skalpel albo killera, i też cieszyła się, że koniec, ale to też nie dla osób początkujących, bo nie dawała rady w tempie Chodakowskiej ćwiczyc. W drugim tygodniu to już tak robiła co drugi dzień, a potem co trzeci i w ogóle przestała. I od miesiąca ćwiczy z MelB co przypomina bardziej klasyczny aerobik i twierdzi, że to ją nie nudzi, i że sobie też czasem na youtubie wyszukuje jakieś inne ćwiczenia.

Kasia, a ja spróbowałam właśnie te ćwiczenia na pośladki, super te ćwiczenia, inne niż te Tami Lee i jutro pewnie będę mieć zakwasy Smile
VervaRacing





Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 476
Miasto: Bielsko-Biała

Post2013-09-18, 15:33    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
Próbowałam kiedyś ćwyczeń z Tamilee... dobry boże ale był ogień!!
Teraz niestety, pozostały mi tylko spacery z psem, jakies delikatne rozciąganie bo w ciąży to nawet się boję. Dlatego niezależnie od warunków staram się przejść 5-10 kilometrów. Mój pies był zachwycony przez tydzień, a teraz jak już widzi mnie ze smyczą to spiernicza w kąt Smile
KasiaKatarzyna





Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 4242
Miasto: Gdańsk

Post2013-10-07, 15:21    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
To co wydarzyło się na mecie "Biegnij Warszawo" pokazuje, że biegac każdy może, ale chyba nie każdy powinien.

Cytat:
Tragedia wydarzyła się podczas niedzielnej imprezy dla biegaczy. Punktualnie w samo południe na ul. Czerniakowskiej na trasę biegu ruszyło ok. 12 tys. osób. Większość z nich to amatorzy, którzy planowali pokonać 10-kilometrową trasę w ponad godzinę. Była wśród nich także grupa wyjadaczy, dla których liczy się to, by jak najszybciej przebiec cały dystans. Oni kilkadziesiąt minut po starcie zameldowali się już na mecie biegu. Wśród nich był również 37-latek.

Mężczyzna jednak tuż po przekroczeniu linii mety nagle padł na asfalt. Inni biegacze ruszyli mu z pomocą, pojawili się ratownicy medyczni. Ktoś wezwał pogotowie. Mężczyzna trafił do karetki i został zawieziony do szpitala im. prof. Orłowskiego w Warszawie. Niestety, mimo 25-minutowej akcji reanimacyjnej, lekarzom nie udało się go uratować. Do tego samego szpitala trafiło też dwóch innych uczestników biegu. Są w dobrym stanie, jeden z nich wieczorem opuścił szpital. Czy zmarły zawodnik cierpiał na jakąś ukrytą chorobę, która dała o sobie znać po ogromnym wysiłku fizycznym, jakim jest 10-kilometrowy bieg? Odpowiedź na to da sekcja zwłok.
KasiaKatarzyna





Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 4242
Miasto: Gdańsk

Post2013-10-08, 10:12    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
Turbo boska motywująca sesja!
No o pupie to już nie wspominam Wink

fedor-pics-1.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  62.67 KB
 Odsłon:  3628 raz(y)

fedor-pics-1.jpg

fedor-pics-2.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  41.83 KB
 Odsłon:  2620 raz(y)

fedor-pics-2.jpg

fedor-pics-3.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  77.61 KB
 Odsłon:  2376 raz(y)

fedor-pics-3.jpg

fedor-pics-5.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  51.1 KB
 Odsłon:  2446 raz(y)

fedor-pics-5.jpg

fedor-pics-9.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  48.79 KB
 Odsłon:  2530 raz(y)

fedor-pics-9.jpg

fedor-pics-0.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  87.26 KB
 Odsłon:  2674 raz(y)

fedor-pics-0.jpg

lejla





Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 389

Post2013-10-08, 10:45    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
Drugie zdjęcie mnie powaliło...
Kama27



Citroen C3

Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 669

Post2013-10-08, 11:29    Antyfani Chodakowskiej Odpowiedz z cytatem
A mni to pierwsze - ile bym dala za taka pupe Smile moze na pryzszle wakacje sie uda Smile
fajnie na ze youtubie mozna znalezc tyle roznych cwiczen. Pupy w gore Smile
Strona główna forum » Plotkary » Antyfani Chodakowskiej
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!