Strona główna forum » Plotkary » PRZEPIS DNIA!

PRZEPIS DNIA!

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 20, 21, 22  Następny
Autor Wiadomość
gosiaczek8





Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 155

Post2013-08-04, 15:34    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
Wstyd się przyznać, ale przez ponad 35 lat mojego życia na tej ziemi nie miałam okazji czegoś takiego spróbować, a już w ogóle zrobić. Kojarzy mi się to z żydowskimi potrawami? W dobre klimaty idę?
Reklamy
julia





Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 461

Post2013-08-05, 18:01    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Cytat:

Dziś w Londynie będzie można spróbować pierwszego kotleta z laboratorium. Podczas specjalnej konferencji mięso zostaie usmażone i zjedzone przez ochotników.

Głównym pomysłodawcą tej niecodziennej degustacji jest dr Mark J. Post, holenderski biotechnolog z uniwersytetu w Maastricht, który nad sztucznym kotletem pracuje już od kilku lat. Uczony wyhodował burgera z 3 tys. pasków tkanki mięśniowej. Każdy pasek ma 3 cm długości, 1,5 cm szerokości i 0,5 mm grubości. Każdy wyrósł z komórki macierzystej, którą dr Post umieścił w bulionie zawierającym składniki odżywcze. Gdy komórki zaczęły się namnażać, uczony przymocował je do specjalnego rusztowania. Potem regularnie poddawał je działaniu słabych impulsów elektrycznych, które zmuszały komórki do kurczenia się i rozkurczania. W ten sposób zapewnił mięśniom warunki rozwoju zbliżone do naturalnych. To sprawiło, że tkanka jest elastyczna, sprężysta i posiada konsystencję prawdziwego mięsa.

Newsweek Nauka: Raport Specjalny

W oddzielnym pojemniku uczony namnażał komórki tłuszczowe. Powstały z nich paski, którymi przełożone zostały fragmenty tkanki mięśniowej. Dzięki temu sztuczne mięso ma być tak samo soczyste, jak tradycyjne.

Na razie sztuczne mięso będzie dość ubogie w składniki odżywcze. Przede wszystkim niewiele w nim znajdziemy żelaza. A to niezwykle cenny pierwiastek, bo zapewnia prawidłowy rozwój układu krwiotwórczego. Nawet jeśli żelazo będzie sztucznie dodawane do kotleta z probówki, to nie będzie ono tak wartościowe jak żelazo znajdujące się w prawdziwym mięsie. Z niewyjaśnionych powodów żelazo syntetyczne jest bowiem gorzej wchłaniane i trudniej przyswajane przez organizm człowieka niż żelazo z mięsa. W sztucznie wytwarzanym kotlecie może też brakować witaminy B12, niezbędnej dla procesów krwiotwórczych i prawidłowej pracy układu nerwowego.

Te zastrzeżenia dr Posta nie zrażają. - Na początek zamierzamy jedynie pokazać, że z komórek macierzystych można stworzyć produkt, który wygląda i, miejmy nadzieję, że smakuje jak prawdziwe mięso - mówił na jednym ze spotkań.

Na razie jednak kotlet z probówki trudno uznać za podobny do prawdziwego. Ma co prawda włókna, wydłużone komórki mięśniowe, takie same jak w prawdziwym steku (co świetnie widać pod mikroskopem), ale kolor burgera z in vitro w niczym nie przypomina mięsa ze sklepowych półek. Sztuczny kotlet jest bowiem różowawo-żółty. To dlatego, że nie ma w nim krwi, która nadaje tkankom czerwoną barwę.

A co ze smakiem? Dotychczas mięsa z probówki spróbowała tylko jedna osoba. Był to rosyjski dziennikarz, który podczas wizyty w laboratorium dr Posta chwycił próbkę wyhodowanej wieprzowiny i ją zjadł. Przyznał jednak, że mięso nie zrobiło na nim żadnego wrażenia, a jego smak określił jako „obojętny”.

Nie będzie to jednak pierwsze sztuczne mięso, którego mogli spróbować ludzie. Niecałe dziesięć lat temu Morris Benjaminson z Touro College w Bay Shore w stanie Nowy Jork wyhodował w laboratorium rybny filet. Uczony wyciął kawałek mięśnia szkieletowego z karasia, pociął go na mniejsze kawałki i zanurzył w surowicy uzyskanej z płodów cielęcych. Gdy kawałki ryby urosły, zamarynował je w oliwie, siekanym czosnku, cytrynie i pieprzu, obtoczył w panierce i usmażył w głębokim oleju. - Filet wyglądał i pachniał całkiem tak samo jak każda ryba, którą można kupić w supermarkecie – wspominał Benjaminson. O smaku jednak nic nie powiedział.






Evik_wawa





Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 3776

Post2013-08-05, 18:15    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
gosiaczek8 napisał:
Wstyd się przyznać, ale przez ponad 35 lat mojego życia na tej ziemi nie miałam okazji czegoś takiego spróbować, a już w ogóle zrobić. Kojarzy mi się to z żydowskimi potrawami? W dobre klimaty idę?


Gosia, musaka jest grecka Smile. W tradycyjnej wersji dodaje się mielone mięso, a nie pociachane warzywka i startą marchewkę Smile.
Polecam jak nie znasz Very Happy
Evik_wawa





Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 3776

Post2013-08-05, 18:16    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
julia napisał:
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Dziś w Londynie będzie można spróbować pierwszego kotleta z laboratorium. Podczas specjalnej konferencji mięso zostaie usmażone i zjedzone przez ochotników.


brzmi totalnie niesmacznie i niezjadalnie....
julia





Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 461

Post2013-08-27, 14:59    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
Kristóf Hankó, szef polskiego McDonald's w rozmowie z magazynem "Sukces" mówi, że Polska jest siódmym najważniejszym rynkiem dla McDonald's w Europie - podaje wyborcza.biz.

Według niego każdego dnia w barach McDonald's stołuje się ponad pół miliona Polaków.

Zakrawa to wszystko o jakąś straszną tragedię która będzie miała miejsce za lat kilka w naszym kraju... jasne wszystko jest dla ludzi raz na jakiś czas nie zaszkodzi, ale widać wyraźnie że społeczeństwo nam puchnie i rośnie...
KasiaKatarzyna





Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 4242
Miasto: Gdańsk

Post2013-08-30, 19:23    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
Co powiecie na takie przysmaki

SKŁADNIKI:

• 5 małych szalotek
• 150 g boczku
• 0,5 jasnego piwa o ekstrakcie min. 11%
• 0,5 kg kiszonej kapusty
• 4 średnie ziemniaki
• łyżka oleju


PRZYGOTOWANIE:

1. Posiekaj szalotki, dodaj do nich boczek i podsmaż na oleju.

2. Do szalotki i boczku dolej piwo.

3. Kapustę kiszoną posiekaj i również dorzuć do powstałej wcześniej mieszanki; wszystko duś. Ok. 40 minut.

4. Ziemniaki pokrój w kostkę i dodaj je w środku gotowania.
Anecia





Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 385

Post2013-09-03, 14:44    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
Jakoś tak mi się nie widzi cokolwiek na piwie...
Chociaż kiedyś ten kurczak którego robiła Gessler z butelką piwa w środku... no to było ciekawe
Evik_wawa





Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 3776

Post2013-09-03, 15:20    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
Hmmmm, mi przychodzi do głowy tylko bomba kaloryczna i nie lubię boczku Smile

Za to... ja miewam świry, teraz jestem rozdarta między cukinię a kurki Smile. I musiałam to jakoś pogodzić.
A zatem: penne z cukinią i kurkami w sosie śmietanowym Smile

Opakowanie 250 g dusimy na maśle. Cukinie (ja wzięłam żółtą i zieloną) obieraczką ciachamy na cieniutkie paseczki. Ile? Na oko, żeby była równowaga z kurkami. W międzyczasie gotujemy wodę na makaron.
Cukinię dodajemy na maks 2 minutki, żeby była chrupiąca, kurki - jak kto woli, 5 min wystarczy. Dodajemy śmietanę - 2 łyżki (12%), sól, pieprz i szczyptę gałki muszkatołowej.
Wrzucamy odcedzony makaron, żeby oblepił kluseczki. A potem na talerzy, troszkę parmezanu (jak kto lubi) i zjadamy Smile.
Ja byłam zachwycona. Nie wiem jak Kasia... Kasia?? Robiłaś w końcu?

penne z kurkami i cukinią w sosie śmietanowym.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  59.21 KB
 Odsłon:  1792 raz(y)

penne z kurkami i cukinią w sosie śmietanowym.jpg

Evik_wawa





Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 3776

Post2013-09-03, 15:21    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
A co na śniadanie? Jajecznica z kurkami Smile

jajecznica z kurkami.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  52.64 KB
 Odsłon:  1350 raz(y)

jajecznica z kurkami.jpg

Evik_wawa





Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 3776

Post2013-09-03, 15:27    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
A co na kolację?
Miał być makaron z kurkami i suszonymi pomidorami. Ale nie mogłam się zdecydować na żaden makaron... A ulubiony był wyszedł...
I powstała potrawka - kurki z suszonymi pomidorami w sosie śmietanowym na białym winie Smile.

Opakowanie 250 g kurek i 5 pomidorów suszonych (żeby nie zagłuszyły smaku kurek) podsmażamy na oliwie. Następnie dodajemy dolewamy 1/2 szklanki białego wytrawnego wina i czekamy aż odparuje alkohol. Dodajemy śmietankę i redukujemy sos. Soli i pieprzymy na koniec. Ja oczywiście posypałam parmezanem Very Happy
Miodzio Smile.
Nie wiem co będzie dzisiaj... Może cukinię nadzieję kurkami? Ale zobaczę na co będę miała wenę, bo zaraz biorę się za drugą partię powideł śliwkowych Very Happy

kurki z suszonymi pomidorami w sosie na białym winie 00.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  79.53 KB
 Odsłon:  1402 raz(y)

kurki z suszonymi pomidorami w sosie na białym winie 00.jpg

kurki z suszonymi pomidorami w sosie na białym winie 01.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  75.98 KB
 Odsłon:  1270 raz(y)

kurki z suszonymi pomidorami w sosie na białym winie 01.jpg

lejla





Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 389

Post2013-09-04, 13:14    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
dziś zrobię któryś na kolacje...
ale mam smaka!!
mniam mniam
Marwarri


Toyota
Camry

Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 355

Post2013-09-06, 10:12    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
Wszystkie te przepisy wyglądają bosko... ale tak najbardziej mam ochotę na te zwyczajną prostą jajecznicę z kurkami!


Patent prze boski. forma do ciasta z...małą próbówką! Embarassed


Kama27



Citroen C3

Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 669

Post2013-09-06, 12:54    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
fajny pomysl Smile

a ja nie przepadam za kurkami, kocham natomiast baklazana i moge go jesc prawie codziennie Smile
KasiaKatarzyna





Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 4242
Miasto: Gdańsk

Post2013-09-06, 18:13    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
a ja już teraz czekam na świąteczne klimaty i zapach pomarańczy... jestem dziwna że już we wrześniu mi się mikołaj marzy? Very Happy
W sumie byle do sylwestra a od sylwestra już leci... do następnego lata Wink
Evik_wawa





Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 3776

Post2013-09-07, 18:29    PRZEPIS DNIA! Odpowiedz z cytatem
Hmmmm.... Ja nie Smile jestem w fazie robienia powideł śliwkowych, marmolady z brzoskwiń, wegetariańskiego leczo i ogórków na ostro-słodko Smile.
Strona główna forum » Plotkary » PRZEPIS DNIA!
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 20, 21, 22  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!