Strona główna forum » Plotkary » URODA

URODA

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Autor Wiadomość
Evik_wawa

Post2013-05-18, 10:51    URODA Odpowiedz z cytatem
Szyja zdradzi Twój wiek

Cytat:
Skóra szyi i dekoltu to niemalże metryka każdej kobiety. Jest ona cienka i delikatna, a tym samym bardziej podatna na powstawanie zmarszczek.

O tym, że wiosna to najlepszy czas na zadbanie o odpowiednią jędrność skóry szyi i dekoltu przypomina nam portal Pragnienia Kobiet. Po długotrwałej zimie skóra jest gorzej dotleniona, zwiotczała i poszarzała. Jednak o skórę szyi dekoltu warto dbać przez cały rok, gdyż nic, tak jak jej stan, nie zdradza naszego wieku. Wynika to z faktu, iż skóra w tej okolicy posiada mało włókien elastyny i kolagenu, które odpowiadają za jej sprężystość i młody wygląd. Jest także prawie pozbawiona gruczołów łojowych, przez co nie jest dostatecznie natłuszczona, więc szybko staje się sucha i szorstka.

Oczywiście niemożliwe jest całkowite zatrzymanie procesu pojawienia się zmarszczek. Jednak prawidłowa, a przede wszystkim regularna pielęgnacja sprawi, że będzie on mniej widoczny. Pielęgnację powinniśmy zacząć od codziennych czynności. Do oczyszczania skóry szyi i dekoltu używajmy tego samego preparatu, którym myjemy twarz. Warto przemywać ją także tonikiem nawilżającym lub – jeśli na skórze pojawiają się wypryski – antybakteryjnym, ważne jednak by nie zawierał on alkoholu, który dodatkowo ją wysuszy. Zapomnijmy o szorstkich gąbkach, które rozciągają i podrażniają skórę. Warto także stosować specjalne kremy do pielęgnacji szyi i dekoltu (ma je w swojej ofercie większość firm kosmetycznych) lub krem do twarzy bogaty w składniki nawilżające i zwiększające elastyczność skóry, takie jak witaminy A, C, E, koenzym Q 10, retinol, kwas hialuronowy czy kolagen. Krem należy wklepywać w skórę szyi od dołu do góry grzbietem palców. Skutecznym sposobem ujędrniania skóry jest także zimna woda. W trakcie codziennego prysznica skieruj na kilka minut strumień zimnej wody na szyję i dekolt. Zimna woda rozszerzy naczynka krwionośne, dzięki czemu tkanki staną się lepiej odżywione, a skóra bardziej napięta. Skóra szyi i dekoltu jest także bardzo wrażliwa na działanie promieni słonecznych, dlatego w słoneczne dni należy zabezpieczyć ją kremem z wysokimi filtrami UVA i UVB.

Na ładny wygląd skóry szyi i dekoltu mają także wpływ mięśnie, które uczestniczą w jej ruchach. Dlatego należy pamiętać o odpowiedniej postawie – prostych plecach i lekko uniesionej do góry brodzie. Dzięki temu szyja wydaje się dłuższa i smuklejsza, nie tworzą się na niej także poprzeczne zmarszczki. Warto zwrócić uwagę, czy poduszka na której śpimy, nie jest zbyt wysoka. Wybierając niskie poduszki, ograniczamy przyciąganie podbródka do szyi i powstawanie zmarszczek, ponieważ mięśnie będą prawidłowo rozciągnięte.

Jeżeli domowa pielęgnacja nie wystarcza, możemy korzystać z bogatej oferty salonów kosmetycznych. Kosmetyczka, po ocenie stanu naszej skóry, doradzi jaki zabieg będzie dla nas najodpowiedniejszy. W przypadku szyi i dekoltu medycyna estetyczna oferuje zabiegi poprawiające elastyczność skóry, nawilżające, usuwające przebarwienia oraz zmarszczki. Najpopularniejsze z nich to mezoterapia oraz rewitalizacja laserowa.

Ja ostatnio kupiłam serum avonu i jestem bardzo zadowolona.

Reklamy
KasiaKatarzyna

Miasto: Gdańsk

Post2013-05-18, 19:04    URODA Odpowiedz z cytatem
o ile jest gwiazdeczek, które na twarzy mają żelazko a na szyi i rękach widać ten wiek z metryki. Jestem zdania, że ujędrniać i dbać trzeba już po przekroczeniu 20-tki. Może nie jakoś agresywnie, nie kwasami a po prostu dbać o nawilżenie i napięcie, a wtedy starzeć będzie się ładnie
danuta

Post2013-05-27, 09:16    URODA Odpowiedz z cytatem
Miałam to sebum, ale nie zauważyłam jakiś rewelacyjnych efektów.
Magda

Post2013-05-27, 10:28    URODA Odpowiedz z cytatem
A ja do szyi używam takiego samego kremu jak do biustu.
Evik_wawa

Post2013-05-27, 10:35    URODA Odpowiedz z cytatem
danuta napisał:
Miałam to sebum, ale nie zauważyłam jakiś rewelacyjnych efektów.

Rewelacyjnych efektów też nie widzę, ale dobrze nawilża, a o to mi chodziło Smile.
KasiaKatarzyna

Post2013-05-27, 10:53    URODA Odpowiedz z cytatem
Magda napisał:
A ja do szyi używam takiego samego kremu jak do biustu.

a ja do szyi takiego jak na twarz Smile no i maska raz w tygodniu Very Happy
Evik_wawa

Post2013-06-08, 05:07    URODA Odpowiedz z cytatem

Delikatne i namiętne, subtelne i gorące, niewinne i skradzione, pełne miłości, szacunku, troski czy może pożądania - 6 czerwca wszystkie pocałunki są dozwolone! Choć historia Święta Pocałunków jest niedługa, bo sięga zaledwie lat '90, idea uczczenia tego intymnego i radosnego gestu zaraziła cały świat. Chcąc odpowiednio uczcić ten szczególny dzień pamiętajmy o zapasie miętówek i pomadce, która nawet nieśmiałych zachęci do odwzajemnienia pocałunków.
Pomadki po wielu latach tkwienia w cieniu neutralnych i łatwych w aplikacji błyszczyków wreszcie doczekały się powrotu na zasłużony piedestał. Choć noszenie pomadki stało się obowiązkowym trendem, wiele kobiet waha się przed uzupełnieniem swej kosmetyczki o nową szminkę wybierając zachowawcze błyszczyki. Pokutuje tu przekonanie, że pomadkę trzeba odpowiednio dobrać do typu urody, karnacji, a nawet kształtu i wielkości ust.

Jeśli należymy do szczęśliwego grona kobiet, które jasno mogą określić swój typ urody jako jedną z 4 pór roku, wybór odpowiedniego odcienia szminki będzie zadaniem prostym. Wiosny powinny podkreślać swój ciepły wizerunek łagodnymi odcieniami łososia, brzoskwini, jasnego brązu oraz najmodniejszymi w tym sezonie odcieniami koralu i stonowanej czerwieni rakowej. Jak podpowiada wizażystka Golden Rose, Agnieszka Sęczkowska: Panie, których typ urody wpisuje się w kanon jesieni również korzystnie wyglądają w ciepłej tonacji, dlatego warto by wybierały pomadki w kolorze miedzi, rdzy, cynamonu, a jeśli chodzi o największe hity tego lata - pomarańcz. Panie Lato doskonale podkreślą swój chłodny i neutralny odcień cery wybierając intensywne róże, wpadające w błękity jak wiśnia, burgund oraz chłodne odcienie czerwieni i absolutny must have - fuksja. Na bezkarne szaleństwo zakupowe mogą sobie pozwolić Zimy - ich porcelanowa cera idealnie komponuje się niemal ze wszystkimi wyrazistymi kolorami pomadek od subtelnych, lodowych odcieni róży, po amarant, purpurę, karmin, czy krwiste odcienie głębokiej czerwieni i brązy.

Jeśli jednak nadal mamy wątpliwości co do wyboru odpowiedniego koloru warto pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze chłodne odcienie pomadek podkreślają biel zębów, z kolei ciepłe - brązy, ceglaste czerwienie, złote drobinki, sprawiają, że zęby nabierają żółtawego odcienia. Jeśli więc nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami idealnie białego garnituru zębów warto inwestować w odcienie wina, róże i zimne czerwienie. Wciąż modne odcienie nude również mogą być pułapką. W zestawieniu z lekkim, dziennym makijażem mogą sprawić, że będziemy wyglądać nienaturalnie blado. Jeśli jednak cielistym ustom będą sekundować oczy mocno podkreślone wieczorowym makijażem, uzyskamy oszałamiający efekt.

Chcąc wyeksponować intensywnym kolorem usta powinnyśmy także pamiętać o ich odpowiednim przygotowaniu. Według Agnieszki Sęczkowskiej z Golden Rose aby uzyskać perfekcyjny makijaż należy zapewnić skórze ust odpowiednie nawilżenie. Warto sprawdzać skład pomadek i wybierać te zawierające składniki odżywcze i nawilżające jak masło Shea, czy witaminy A i E oraz oparte na naturalnych woskach pszczelich. Szminki bywają samolubne. Nie lubią towarzystwa podkładu na ustach - nałożone razem często się ważą, ponieważ zawierają przeciwstawne komponenty: wodę i tłuszcz. Konturówki? Mogą być, choć dobrane w ciemniejszym odcieniu zrujnują cały makijaż, więc decydujmy się wyłącznie na kolory w odcieniu szminki lub odrobinę jaśniejsze. Błyszczyk? Dla optycznego powiększenia ust, ale z umiarem - pomadka musi być w centrum uwagi.
Evik_wawa

Post2013-06-08, 05:16    URODA Odpowiedz z cytatem
Mieć dekolt jak Emmanuelle Seigner

Cytat:
Suknia Emmanuelle Seigner na festiwalu w Cannes była może kontrowersyjna, ale dekolt aktorki prezentował się doskonale! Dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm zapewnia, że dzięki zastosowaniu czterech prostych zasad można zachwycać dekoltem niczym gwiazda filmowa.

Z dekoltem zwykle bywa tak, że gdy jesteśmy młode przyjmujemy jego gładkość i piękno za rzecz oczywistą. Z wiekiem, gdy zauważamy pierwsze oznaki starzenia zasłaniamy zabudowanymi bluzkami czy biżuterią. I w jednym, i drugim przypadku robimy dla niego niewiele. – A wystarczy skórze w tych partiach poświęcić trochę uwagi i czasu, a będzie wyglądał jak u Emmanuelle – zapewnia dr Agnieszka Bliżanowska z WellDerm.

Po pierwsze: pielęgnuj!

Prysznic na koniec dnia? Zakończ go naprzemiennym strumieniem ciepło-zimnym. Po takim tuszu dekolt będzie lepiej ukrwiony, a to poprawi elastyczność skóry. Wolisz kąpiele? Nie zapominaj, że gorąca woda może wysuszać skórę, szczególnie tak delikatną. I pamiętaj, żeby traktować dekolt tak samo jak twarz i szyję! Serum i krem wklep także w skórę dekoltu. – Najodpowiedniejsze będą kosmetyki zawierające antyoksydanty (witaminę C i E, koenzym Q10). Warto kupić krem i serum przeznaczone do pielęgnacji właśnie tej partii ciała, takie kosmetyki zawierają składniki mające dobroczynny wpływ na elastyczność skóry – radzi specjalistka. Warto też raz w tygodniu wykonać peeling, który pomoże złuszczyć zrogowaciały naskórek i wspomoże działanie kremu.

Po drugie: chroń.

Krem z filtrem to najlepszy kosmetyk przeciwstarzeniowy. Wiesz o tym, dlatego co rano w okresie wiosenno-letnim, smarujesz twarz ulubioną pięćdziesiątką? Pamiętaj, że po dekolcie, (podobnie jak po dłoniach i skórze wokół oczu) najszybciej widać oznaki starzenia, dlatego kremem z filtrem powinnaś zabezpieczyć także ten obszar!

Po trzecie: ćwicz mięśnie

To właśnie mięsnie „podtrzymują” skórę. Ich dobra kondycja i prawidłowa postawa sprawi, że i skóra będzie miała się lepiej. – Tak naprawdę systematyczne ćwiczenia są zbawienne dla całego organizmu – podkreśla dr Bliżanowska. - Wprowadzenie ćwiczeń wzmacniających klatkę piersiową będzie miało wpływ nie tylko na dekolt, ale przede wszystkim na piękny kształt piersi – zachęca ekspertka.

Po czwarte: oddaj się w ręce eksperta

Pielęgnacja domowa i ćwiczenia nie zawsze wystarczą. - Nie ze wszystkimi dekoltowymi problemami poradzimy sobie w domu – mówi dr Bliżanowska. Zauważyłaś, że skóra na dekolcie wymaga regeneracji – pomocniczo możesz sięgnąć po mezoterapię. – Ten zabieg, w zależności od koktajlu, który zaserwuje się skórze, pomoże w jej nawilżeniu i odżywieniu. Zalecam, by po 35. roku życia wykonywać ten zabieg regularnie w seriach co pół roku, podobnie jak peelingi medyczne, które odświeżą skórę – radzi ekspertka. Skóra cienka jak papier, pokryta siateczką zmarszczek? – Na takie problemy, w zależności od kondycji skóry, jej wieku i naturalnych predyspozycji regeneracyjnych są różne sposoby – wyjaśnia eksperta. A jest w czym wybierać: lifting termiczny Zaffiro poprawi napięcie skóry, kwas hialuronowy na pierwsze zmarszczki przy okazji nawilży skórę (np. Restylane Skinboosters), Sculptra odbuduje objętość tkanek, a jej efekty można porównać do liftingu. - Jedno jest pewne, systematyczna pielęgnacja połączona z zabiegami pod okiem specjalisty sprawi, że nasz dekolt będzie naszą ozdobą, a nie bezlitosna metryczką – zapewnia dr Bliżanowska z WellDerm.
Marwarri

Toyota
Camry

Post2013-06-12, 19:53    URODA Odpowiedz z cytatem
Popatrzcie tylko na to...przestroga!

Juli, blogerka urodowa z Singapuru, wybrała się na zabieg na twarz. Jak zwykle dokumentowała wszystko swoim aparatem fotograficznym. Tuż po wizycie u kosmetyczki jej skóra wyglądała znakomicie, ale wkrótce miał rozpocząć się horror. Juli zniszczyła sobie twarz, ponieważ "coś"poszło nie tak. Co? Tego nie potrafi powiedzieć ani kosmetyczka, która wykonywała zabieg, ani lekarze, do których później udała się Juli. Najprawdopodobniej jednak organizm zareagował bardzo silną reakcją alergiczną.

Uwaga! Zdjęcia mogą być dla niektórych dość nieprzyjemne.

KasiaKatarzyna

Post2013-06-13, 11:50    URODA Odpowiedz z cytatem
O mamo aż mną wzdryga! Ale niestety, tak czasami bywa, że miało być dobrze a wyszło jak zawsze. Możliwe, że kosmetyczka zrobiła wszystko jak należy z zachowaniem czystości i sterylności, ale po prostu jej skóra miała reakcję alergiczną...
Cóż...tylko współczuć...
Kama27

Citroen C3

Post2013-06-13, 16:37    URODA Odpowiedz z cytatem
o kurcze, biedna. Ja przyznam, ze bardzo rzadko chodze do kosmetyczki, nie mam raczej problemow z cera.
KasiaKatarzyna

Post2013-07-02, 12:40    URODA Odpowiedz z cytatem
Mój hit ostatnich tygodni !

Polecam stosować raczej na noc bo delikatnie pośmiarduje jak samoopalacz, bo naprawdę mikro brązuje, ale efekt jest świetny! stosuję co dwa/trzy dni Smile
Kama27

Citroen C3

Post2013-07-02, 12:50    URODA Odpowiedz z cytatem
ziaja? pewnie w dobrej cenie? mi sie wlanie konczy loreal. Jest w rosssmanie ta ziaja?
KasiaKatarzyna

Post2013-07-08, 16:30    URODA Odpowiedz z cytatem
Jest jak najbardziej Smile Cena dobra 7-8 złotych Smile
używam zamiennie z oliwką w żelu Smile
mamcia

Audi
Allroad

Miasto: Grudziądz

Post2013-07-16, 15:09    URODA Odpowiedz z cytatem
Przybylska w blondzie!
Dla mnie koszmar!

Strona główna forum » Plotkary » URODA
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl