Strona główna forum » Z przymrużeniem oka » W innym temacie - poradźcie

W innym temacie - poradźcie

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
kaskamoto

Post2014-11-27, 17:09    W innym temacie - poradźcie Odpowiedz z cytatem
Witam wszystkich. Mam dwoje dzieci. Bliźniaki mają 2,5 roku. Myślałam, że jest to dobry czas, żeby kupić im zwierzaka. Chcę nauczyć dzieci życia ze zwierzętami. Chcę, żeby w przyszłości nie bały się zwierząt, umiały się nimi opiekować. Chciałabym, żeby to był mały piesek, szczeniaczek, który będzie się wychowywał z dziećmi. Tak się zastanawiałam, że jeśli kupię większego to mogą nie znaleźć wspólnego języka. Nie chcę też ryzykować, że pies może coś zrobić dzieciom. Czy są pieski, które są przyjazne dla dzieci. Czy kupując psa nie sprowadzę na dzieci jakiegoś zagrożenia. Biorę pod uwagę głównie szczeniaka, który mógłby razem z dziećmi się rozwijać. A może wziąć pieska, który jest już nauczony życia z dziećmi. Znacie się na tym? Tutaj jest artykuł o tym, że dzieci nie powinny mieć psa.Jednak tutaj jest informacja, że te psy (labrador lub golden) są przyjazne dla małych dzieci. Podsuniecie mi coś.

Ostatnio zmieniony przez kaskamoto dnia 2014-12-19, 12:01, w całości zmieniany 1 raz
Reklamy
KasiaKatarzyna

Miasto: Gdańsk

Post2014-11-27, 20:59    W innym temacie - poradźcie Odpowiedz z cytatem
kaskamoto napisał:
Witam wszystkich. Mam dwoje dzieci. Bliźniaki mają 2,5 roku. Myślałam, że jest to dobry czas, żeby kupić im zwierzaka. Chcę nauczyć dzieci życia ze zwierzętami. Chcę, żeby w przyszłości nie bały się zwierząt, umiały się nimi opiekować. Chciałabym, żeby to był mały piesek, szczeniaczek, który będzie się wychowywał z dziećmi. Tak się zastanawiałam, że jeśli kupię większego to mogą nie znaleźć wspólnego języka. Nie chcę też ryzykować, że pies może coś zrobić dzieciom. Czy są pieski, które są przyjazne dla dzieci. Czy kupując psa nie sprowadzę na dzieci jakiegoś zagrożenia. Biorę pod uwagę głównie szczeniaka, który mógłby razem z dziećmi się rozwijać. A może wziąć pieska, który jest już nauczony życia z dziećmi. Znacie się na tym? Podsuniecie mi coś.

Pies nie prowokowany przez dziecko sam go nie zaatakuje Smile Nie znam takiego przypadku a sporo dzieci się przewinęło przez towarzystwo i w zasadzie wszystkie wychowywały się ze zwierzakami.
Nie polecam jamników, ja swojego dostałam jak miałam 8 lat czyli już dość późno, ale to strasznie wredne stworzenia Smile Podobnie jak pinczery czy szpice. I tutaj też pojawia sie fakt ze to psiaki dość delikatne i maluch nawet nie celowo może im zrobić krzywdę.

Szczerze powiedziawszy brałabym psa ze schroniska. Ludzie którzy tam pracują doskonale znają się na zwierzętach umieją ocenić ich charaktery. A są tam też młode psiaki. Nie mówiąc już o dodatkowym dobrym uczynku. Poza tym...nie oszukujmy się nie ma bardziej wiernego i oddanego zwierzaka niż ten ze schroniska. Jeśli nie zależy Ci na lansie "na rasę" to będzie dobry wybór.
Evik_wawa

Post2014-11-28, 08:49    W innym temacie - poradźcie Odpowiedz z cytatem
Ja generalnie doradzałabym labradora, są to psy łatwe do ułożenia, poza tym ze względu na ich przyjazny charakter to właśnie labradory spotka się najczęściej w dogoterapii czy jako psy-przewodniki.
Równie łagodne są nowofunlandy, ale to duże psy i raczej do domu z ogródkiem, albo dużego mieszkania i trzeba je też ułożyć.
Moje ukochane owczarki niemieckie - generalnie są boskie, i opiekuńcze, ale jest to rasa obronna i lepiej koniecznie je prowadzać na szkolenia, bo potem jak pokochają zbytnio dziecko to potem każdy gwałtowny ruch ciotki czy wujka może być źle zrozumiany przez psa.
To są przykłady z doświadczenia własnego i mojej siostry i znajomych Smile
Co do schroniska - to tak, zgodzę się z Kasią, że to dobry pomysł, aczkolwiek trzeba dobrze przemyśleć i zrobić dobry wywiad i poznać historię psa, nie każdy pies z traumą wytrzyma dwójkę małych rozrabiaków.
KasiaKatarzyna

Miasto: Gdańsk

Post2014-11-28, 13:06    W innym temacie - poradźcie Odpowiedz z cytatem
O Nowofunlandach tez słyszałam wiele pozytywnych opinii jeśli chodzi o wychowywanie z dzieciakami Smile
Sammy

Post2017-02-17, 12:13    W innym temacie - poradźcie Odpowiedz z cytatem
Ja potwierdzam, labradory są idealne dla dzieci. Nie znam innej tak cierpliwej i delikatnej rasy:)
Sammy

Post2017-02-17, 12:13    W innym temacie - poradźcie Odpowiedz z cytatem
Niestety często mają problemy zdrowotne:(
eremit

Post2017-04-21, 15:39    W innym temacie - poradźcie Odpowiedz z cytatem
Zdecydowanie labrador. To są najlepsze psy dla dzieci.
Silje

Toyota
Corolla

Miasto: Warszawa

Post2017-05-17, 11:49    W innym temacie - poradźcie Odpowiedz z cytatem
Ja bym jeszcze dodała golden retrivera Smile
aldona

Post2017-05-23, 15:00    W innym temacie - poradźcie Odpowiedz z cytatem
Trzeba pamiętać, że najczęściej problem opieki nad psem spada na dorosłych i nie kończy wyprowadzaniu na spacery. To także opieka weterynaryjna, szczepienia i odrobaczanie itp. Swojemu pupilowi po odrobaczeniu podaję BioProtect (VetExpert) Preparat zawierający probiotyki i prebiotyki powszechnie stosowane w żywieniu psa.
Strona główna forum » Z przymrużeniem oka » W innym temacie - poradźcie
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!