Strona główna forum » Mama za kierownicą » Parking dla Kobiet w ciąży?

Parking dla Kobiet w ciąży?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
Olcia





Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 680

Post2012-10-06, 17:35    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Inicjatywę społeczną polegająca na rezerwowaniu miejsc parkingowych dla kobiet w ciąży rozpoczął w Dzień Matki, rzeszowski WORD. Marek Poręba, dyrektor, przedstawił proponowane zasady i znaki. Pierwszy stanął na parkingu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

Obserwując codzienne życie mieszkańców woj. podkarpackiego zauważyliśmy część problemów, z jakimi borykają się kobiety w ciąży. We współczesnym świecie stosunkowo często to osoby mające bóle brzucha, doświadczające w ciągu doby skurczów, łatwo męczące się, mające problemy z chodzeniem.
Zdajemy sobie jednocześnie sprawę z powagi sytuacji w jakiej znajduje się ciężarna kobieta. Jakiej wymaga ochrony i jak cennym darem jest dla nas nowe ludzkie życie. Jak bardzo wszystkim nam powinno zależeć na rozwoju ludzkości, kolejnych, zdrowych pokoleń. Są miejsca dla rodzin z dziećmi, niepełnosprawnych ale dla kobiet w ciężarnych nie ma i uważam, że jest to kłopot.

Stąd podejmujemy działania mające na celu ułatwienie życia ciężarnym paniom.
Zapraszając jednocześnie do współpracy.

Na początek chcemy ułatwić komunikację ciężarnym kobietom przyjeżdżającym na zakupy, załatwiający sprawy urzędowe itp. Pomysł jest prosty: aby kobiety w ciąży miały podobne ułatwienia jak osoby niepełnosprawne – mogły także korzystać z przeznaczonych dla nich miejsc parkingowych.

Pierwsze miejsce parkingowe dla kobiet w ciąży pojawiło się już przed rzeszowskim WORDem oraz Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, zainteresowanie i chęć udziału w projekcie zgłosił również Urząd Miasta w Dębicy.
Pragnę dodać, że przygotowaliśmy także odpowiedni projekt nowelizacji Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, łącznie z projektem odpowiedniego znaku który został przekazany do biura patentowego. Proces do zmian prawnych na poziomie parlamentu jest jednak długi, a czasu szkoda.

W dniach 6-7 października 2012 roku zbieramy podpisy pod petycją o zmian ustawy Prawo o Ruchu Drogowym - „Miejsce parkingowe dla kobiet w ciąży” w Plaza od godz. 10.00 do 18.00, Real od godz. 10.00 do 18.00 oraz Makro od godz. 9.00 do 17.00.

Co sądzicie o pomyśle? Jak dla mnie genialny! Brawa dla Rzeszowskich władz! Smile

parking_dla_kobiet_w_ciązy (2).jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  150.96 KB
 Odsłon:  6538 raz(y)

parking_dla_kobiet_w_ciązy (2).jpg

parking_dla_kobiet_w_ciązy (1).jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  126.89 KB
 Odsłon:  6540 raz(y)

parking_dla_kobiet_w_ciązy (1).jpg

Reklamy
mamcia


Audi
Allroad

Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 970
Miasto: Grudziądz

Post2012-10-06, 17:39    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
Inicjatywa świetna! Szkoda, że w moim mieście nikt tego tematu nie podejmuje... Bo czasami w zatłoczonym miejscu zaparkować to pół biedy, ale później otworzyć drzwi na tyle szeroko żeby wyjść z brzuszkiem jest naprawdę ciężko...
Ktoś pewnie zaraz podniesie alarm, chciałaś dzieciaka to cierp... ale te dzieciaki to dla dobra nas wszystkich!
KasiaKatarzyna





Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 4242
Miasto: Gdańsk

Post2012-10-07, 10:15    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
Ciekawy pomysł z tymi naklejkami. Jestem za wszystkimi inicjatywami które mają ułatwiać życie. Tutaj póki co jest mowa o instytucjach państwowych czy sklepach a nie każdym parkingu wiec ludzie nie powinni się chyba jakoś specjalnie obruszać. Zresztą najbardziej marudzący pewnie zmienią zdanie kiedy będą mieli ciężarną w najbliższym otoczeniu Smile
Ameliaa


Honda
Accord

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 606
Miasto: Kartuzy

Post2012-10-07, 13:08    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
Żeby tylko ludzie tego przestrzegali ile razy widzę i włos mi się jeży na głowie jak ktoś w pełni sprawny zajmuje miejsca nie dla niego przeznaczone...
Marwarri


Toyota
Camry

Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 355

Post2012-10-08, 13:40    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się, przykład idzie z góry. A ileż razy widziałyśmy zdjęcia czy to w gazetach czy portalach internetowych na których widać bezkarne gwiazdy które stawiają swoje bryki gdzie popadnie...
KasiaKatarzyna





Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 4242
Miasto: Gdańsk

Post2012-10-11, 09:36    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
Wysłałam chyba setki @ do organizacji Trójmiejskich odpisała mi tylko jedna Galeria Handlowa i to chyba tylko dlatego że zarządza tam mój tata... Ta sytuacja woła o pomstę do nieba
mamcia


Audi
Allroad

Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 970
Miasto: Grudziądz

Post2012-10-15, 22:35    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
Jeśli "postraszyłabyś" ich najazdem z kamerami i transmisją na całą Polskę to może by się zainteresowali. Czy ten dyrektor z Rzeszowa to tylko jeden społecznik? Zastanawiam się czy w zarządach tego typu obiektów nie ma kobiet? Przecież kto jak nie one wiedzą najlepiej jak ciężko jest chodzić z bańką wielkości piłki lekarskiej.
Co do stawania na miejscach dla niepełnosprawnych... przyznaje się mam w torebce karne kutasy Very Happy I zostawiam je za szybami Very Happy
mamcia


Audi
Allroad

Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 970
Miasto: Grudziądz

Post2012-10-16, 06:22    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
Nie trzeba wcale daleko patzeć...[/img]

b88a0b5cb48d23a8c0c54cee9f042cb725a04b49.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  257.92 KB
 Odsłon:  6410 raz(y)

b88a0b5cb48d23a8c0c54cee9f042cb725a04b49.jpg

Kama27



Citroen C3

Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 669

Post2012-10-16, 11:57    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
Fajny pomysł! Najgorzej, ze nawet w kasach z pierwszenstwem, co czasem na ciezarna patrza jak na wroga i jak ktras nie lubi sie wyklocac, to nie puszcza... ja mam taka przyjaciolke wlasnie, co nie lubi sie klocic, i genealnie torowalam jej droge.
Ale wiecie co gorsze? ze to kobiety mialy jej za zle ze jest wciazy i chce by ja przepuscic, normalnie wlso mi sie na glowie stawaly deba.
mamcia


Audi
Allroad

Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 970
Miasto: Grudziądz

Post2012-10-16, 21:27    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
No właśnie staną Ci takie w kolejce do kasy a później zdziwione że ktoś chce z tego przywileju który dają władze sklepu skorzystać, no gdzieś to tak
KasiaKatarzyna





Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 4242
Miasto: Gdańsk

Post2012-10-19, 12:22    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
Oto fragment odpowiedzi jednego z Trójmiejskich CH
"obawiamy sie reakcji niektorych naszych klientek, ktore ciazy nie traktuja jak "inwalidztwa". Temat jest trudny i w tej konkretnej sprawie zachowujemy daleko idaca ostroznosc."
Evik_wawa





Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 3776

Post2012-10-19, 13:58    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
To te klientki powinny również bojkotować kasy pierwszeństwa w hipermarketach...
Anecia





Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 385

Post2012-10-19, 14:03    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
Wiecie, ja wychodzę z takiego założenia, że jeśli się z tym nie zgadzam to z tego nie korzystam.
I zgadzam się Ewa, skoro parking uwłacza no to w takim razie zlikwidować kasy pierwszeństwa, nie ustępować miejsca w kolejce w urzędzie czy siedzenia w komunikacji miejskiej. Bo przecież ciąża to nie choroba Smile
kayka





Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 129

Post2012-10-19, 14:25    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
Te parkingi to świetna sprawa , ja jestem całą soba za
boncia





Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 426

Post2012-10-19, 19:00    Parking dla Kobiet w ciąży? Odpowiedz z cytatem
Ja nie jestem za tego typu parkingami, ale nie nazwałabym tego od razu "inwalidztwem". Jeśli już naprawdę ktoś tego chce niech stawia tego typu znaki, ja po prostu nie muszę z tego korzystać Smile
Strona główna forum » Mama za kierownicą » Parking dla Kobiet w ciąży?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!