Strona główna forum » Prawo jazdy, porady, przepisy, egzaminy » Szturm na egzaminy

Szturm na egzaminy

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Autor Wiadomość
Ameliaa


Honda
Accord

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 606
Miasto: Kartuzy

Post2012-11-06, 18:21    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Instruktorzy mają wypełnione terminarze, szkoły jazdy oferują ekspresowe kursy. Cel jest jasny: zdobyć prawko na starych zasadach. W Poznaniu na egzaminy zapisuje się teraz nawet po 500 osób dziennie!
Łukasz Sęczkowski, student politechniki, w sobotę zdawał egzamin na prawo jazdy. - Kurs skończyłem już w maju. Ale długo nie zapisywałem się na egzamin. Zmobilizowały mnie dopiero informacje o tym, że niedługo będzie trudniej. Dlatego chciałbym jak najszybciej zdać przynajmniej teorię - tłumaczył.

I tak wykazał się nie najgorszym refleksem. Bo wielu kierowców dopiero teraz przypomina sobie o kursie (30 godz. teorii i 30 godz. praktyki), który trzeba zaliczyć, aby w ogóle zapisać się na egzamin.

Czekali na ostatni moment

- Zainteresowanie jest duże - przyznaje Tadeusz Stępniak, szef OSK Formuła L na Naramowicach. Najwięcej kursantów zapisywało się u niego we wrześniu. Podobnie w innych szkołach. Teraz kursanci z tego "wyżu" właśnie skończyli zajęcia teoretyczne i zaczynają szkolenie praktyczne.

- Grafik mam zapełniony na dwa miesiące do przodu. Jeżdżę nawet w weekendy - przyznaje Piotr Roszak, instruktor jazdy współpracujący ze szkołą jazdy A&Atut. I dodaje: - Dzwoni coraz więcej chętnych. Ostatnio zgłosił się chłopak, który kurs zakończył już w marcu, ale teraz chciał jeszcze mieć kilka jazd doszkalających. I to szybko, bo chce zdawać na starych zasadach. Chyba nawet mu się uda.

Boją się nowych egzaminów

Skąd takie pospolite ruszenie wśród przyszłych kierowców? Powód jest prosty: od 19 stycznia będą nowe egzaminy z teorii. W powszechnej opinii - trudniejsze. Zamiast kilkunastu pytań (losowanych z powszechnie znanej bazy) będą aż 32 zadania. Wśród nich znajdą się m.in. symulacje prawdziwych sytuacji na drodze. Na udzielenie odpowiedzi będzie określony czas: 10 albo 30 sekund. A raz udzielonych odpowiedzi nie będzie można zmienić.

Nowe egzaminy miały wejść już rok temu. Wtedy panika była jeszcze większa. Tysiące kursantów szturmowały najpierw szkoły jazdy, a potem sam Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, aby jak najszybciej zapisać się na egzamin. Jednak minister transportu Sławomir Nowak w ostatniej chwili postanowił przesunąć zmiany na 2013 r.


Teraz poznański ośrodek lepiej przygotował się na oblężenie. Wprowadził m.in. elektroniczny system kolejkowy, i to w samą porę, bo chętnych na egzamin jest coraz więcej. - We wrześniu zapisało się 9,5 tys. osób, w październiku już 12 tys. Myślę, że w listopadzie to się jeszcze nasili - mówi wicedyrektor WORD Paweł Guzik. By dać każdemu szansę, ośrodek otwiera ostatnio drzwi w niemal każdą sobotę. Wkrótce ma także ruszyć obiecane umawianie wizyty przez internet, dzięki któremu będzie można zapisać się na egzamin z najwyżej 10-minutowym oczekiwaniem.


gazeta.pl
Reklamy
mamcia


Audi
Allroad

Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 970
Miasto: Grudziądz

Post2013-01-12, 10:20    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
Lubelski WORD już nie przyjmuje zapisów na egzamin na prawo jazdy według starych zasad - poinformowała "Gazeta Wyborcza". Ci, którzy nie zdążyli się zapisać, będą mieli znacznie trudniej.
lejla





Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 389

Post2013-01-12, 16:39    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
trochę się dziwie, ale mogę sobie gdybać bo papierek już mam
Olcia





Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 680

Post2013-01-14, 22:44    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
a mojej koleżanki chłopak który jest instruktorem teraz szuka kursantów i robi maksymalne promocje bo ma zaledwie dwóch kursantów...małoo
lejla





Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 389

Post2013-01-19, 19:14    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
Olcia czemu się dziwić, to normalny strach przed nieznanym do końca stycznia to się pewnie utrzyma, a później zacznie wracać do normy bo co? Bo nagle wszyscy przestaną potrzebować prawka?
julia





Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 461

Post2013-01-21, 17:49    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
Dzisiaj mówili że gdzieś tam w bydgoszczy na 74 przystępujących do egzaminu teoretycznego zdało 9... pięknie pięknie
julia





Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 461

Post2013-01-21, 17:49    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
Dzisiaj mówili że gdzieś tam w bydgoszczy na 74 przystępujących do egzaminu teoretycznego zdało 9... pięknie pięknie
julia





Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 461

Post2013-01-22, 10:41    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
A i doczytałam sobie teraz rano wczoraj w grupie która przystępowała do egzaminu w Opolu nie zdał nikt...
Kama27



Citroen C3

Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 669

Post2013-01-22, 17:05    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
jakis dramat co piszecie dziewczyny... jak dobrze ze ja mam to juz dawno za soba... ufff
KasiaKatarzyna





Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 4242
Miasto: Gdańsk

Post2013-01-22, 18:20    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
Coś chyba w tym wszystkim jest bo jak zawsze przez okno widzę całe mnóstwo "elek" tak teraz naprawdę widać spadek...
posiak





Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 213

Post2013-01-22, 21:02    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
Z Gazety Prawnej
Cytat:
Opole - z grup 8 osób, które przystąpiły do egzaminu teoretycznego nie zdał nikt
Kraków - z grupy 36 osób zdały 4
Jelenia Góra - spośród 12 zdających pozytywnie egzamin zaliczyły 2 osoby
Nowy Sącz - do egzaminu przystąpiło 7 osób, nikt nie zdał


I teraz naprawdę widać jak uczą ośrodki nauki jazdy...i sami kursanci chyba idą odklepią godziny a w kodeks to nic...
nie jestem zdziwiona to było akurat do przewudzenia
KasiaKatarzyna





Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 4242
Miasto: Gdańsk

Post2013-01-24, 12:03    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
posiak to też racja.
Dzisiaj u nas pierwszy egzamin na nowych zasadach ciekawe jakie będą wyniki
Salome


Suzuki Vitara jlx, Chrysler Pacifica, Infiniti ex


Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 618

Post2013-01-24, 13:08    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
współczuje serdecznie
KasiaKatarzyna





Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 4242
Miasto: Gdańsk

Post2013-01-27, 20:31    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
W PORDzie koszmarne kolejki, a wszystko przez to, że trzeba dopłacić do nowego egzaminu...
pannanna





Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 15
Miasto: Lublin

Post2013-01-28, 11:49    Szturm na egzaminy Odpowiedz z cytatem
Dokładnie 2 dni przed zmianami udało mi się zdać teorie. Z tego co obserwuje teraz - miałam kupę szczęścia i mam to za sobą. Zdawalność jest ekstremalnie niska i słyszałam , że ludzie ogólnie nawet już się nie zapisują ... nie dość , że ciężej to jeszcze za utrudnienia musimy dopłacać ...
Strona główna forum » Prawo jazdy, porady, przepisy, egzaminy » Szturm na egzaminy
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!